PORADNIK

Czy warto kupować używane części samochodowe?

Nic nie jest niezniszczalne, a części się zużywają podczas codziennej ekspolatacji  . Kiedy musimy którąś z tych części wymienić i zaczynamy przyglądać się cenom, możemy być naprawdę zdziwieni: nowe zamienniki bywają tańsze od części ze szrotu. 

Po jakie części warto więc sięgać? Czym się kierować przy wyborze?

 

 

Zamienniki ?

Często podczas wyboru cześci na pierwszym miejscu stawiamy cenę.Jednak czy jest to dobre podejscie? Wykonany z kiepskiej klasy materiałów zamiennik może okazać się złym wyborem – jeśli zużyje się szybko, oszczędności będą pozorne, bo w krótkim czasie trzeba ponownie udać się do mechanika. Należy tutaj również wspomnieć o kwestiach bezpieczeństwa – złej jakości zamiennik może sprawić, że auto odmówi posłuszeństwa w najmniej odpowiednim momencie, co w efekcie prowadzi niekiedy do groźnych sytuacji na drodze. Podejrzanie niska cena powinna być ostrzeżeniem – najtańsze części zazwyczaj charakteryzują się adekwatną do ceny niską jakością.


Oryginalene?

Fabrycznie nowe oryginalne części samochodowe dają nam sto procent pewności że cześć jest sprawna i na pewno bedzie pasować do naszego modelu auta. Co prawda związane jest z wyższą ceną niż w przypadku części używanych, czy zamienników, jednak minimalizujemy ryzyko związane z zakupem. Największymi zaletami oryginalnych części jest to żę są one identyczne jak te, które znajdują się w naprawianym aucie, stąd nie ma możliwości, że wymieniany element nie będzie pasował. Poza tym należy wspomnieć o jakości – oryginalne części są bardziej trwałe od tańszych zamienników, dlatego kupujący ma pewność, że problem z autem nie powróci przez długi czas

Używane cześci samochodowe ?

Znacznie bezpieczniejszą alternatywą od zamienników i tańszą niż cześci z serwisu jest kupowanie używanych cześci samochodowych od sprawdzonych sprzedawców są to oryginalen produkty pochodzące z domontażu. Nasza odpowiedź na pytanie z tematu brzmi następująco: warto kupować używane części samochodowe, ponieważ są tańsze, a do tego to rozwiązanie dobre dla naszego środowiska, czego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Możemy bez problemu znaleźć sprzedawców, którzy oferują używane części do samochodów naprawdę dobrej jakości – mamy tu na myśli przede wszystkim sklepy. Zakup używanych części od prywatnych oferentów, którzy umieszczają ogłoszenia w sieci, może być ryzykowne. Nie otrzymujemy potwierdzenia zakupu, nie mamy żadnej rękojmi i prawa zwrotu. 

Podsumowując, zakup części używanych jest korzystny dla naszego portfela, pod warunkiem, że zakupu dokonamy we właściwym miejscu.

 

Odwiedź nasz sklep i znajdź coś dla siebie Autostroisz – Sklep

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *